Dörtyol, festivaline hazır

Yayınlanma Zamanı : 12 Aralık 2017 Saat: 9:19

Dörtyol, festivaline hazır

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, 4. Dörtyol İlk Kurşun Kültür Sanat ve Turunçgil Festivali’nin 19-24 Aralık tarihlerinde yapılacağını bildirdi. Milli Mücadele’de İlk Kurşunun Atılışının 99. Yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek olan festivalin5 gün süreceğini belirttirken, hergün bir konserle taçlanacak olan etkinliklere herkesi davet etti.

Dörtyol’un turunçgil üretim yelpazesini ulusal alanda tanıtmak, hak ettiği yere getirmek, pazar payını arttırmak ve marka değerini yükseltmek için yapılacak festivale çeşitli sanatçıların katılacağını belirten Toksoy, “Milli mücadelede ilk kurşunun Dörtyol ilçesinde atıldığının Genelkurmay Başkanlığınca da doğrulanmasının ardından her düzenlenen İlk Kurşun törenlerine festival ekleyerek daha geniş kapsamlı kutlamalar yapmaktayız.  Bu yıl, Gökçe, Ahmet Şafak, Çağatay Akman, KOLPA, İsmail Altunsaray, Zafer İşleyen ve Emre Aydın konserlerinin yanısıra, Şanlıurfa Sırda gecesi, Portakal çiçeği konseri, Adana ve Mersin B.B. Halk Kent Orkestra Konserleri, mehteran takımı gösterilerinin yanısıra okullarımızın da dahil olduğu daha bir çok etkinliğin gerçekleşeceği  festivalimize tüm hemşehrilerimiz davetlidir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"