Müzedeki zengin birikim sanatla taçlandı

Yayınlanma Zamanı : 11 Aralık 2017 Saat: 14:24

Müzedeki zengin birikim sanatla taçlandı

Hatay’daki kazılarda ortaya çıkarılan zenginliğin yansıtıldığı Hatay Arkeoloji Müzesi’ne haftasonu giden gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler, girişte müzik dinletisi ve drama gösterileriyle karşılanıyor.

Hatay Kültür Turizm Müdürlüğü, Hatay Müze Müdürlüğü ile Hatay Medeniyetler Korusu ve Drama Topluluğu işbirliğiyle hayata giren uygulama müzede sergilenen zengin birikimi müzikle daha çok unutulmaz kılmanın yanısıra, ziyaretçilerine de farklı deneyimler kazandırıyor

Tarih ve kültürü, sanatla birleştiren uygulamanın dikkat çektiğini ifade eden Müze Müdürü Melike Nalan Yastı, “Antakya Medeniyetler Korosu müzisyenleri tarafından verilmekte olan müzik dinletisi Hatay İl Kültür Müdürlüğü’müzün organizasyonunda ve Hatay Müze Müdürlüğü’müzün giriş bölümündeki kısmında yapılmaktadır. Burada yapılan müzik dinletisiyle ziyaretçilerimize giriş bölümünde hoş bir müzik tınısı ile karşılamak ve ruhlarında bıraktığı keyifli bir lezzetle müzemizdeki eserlerimizi zevk alarak beğenilerine sunmak istedik” dedi.

Müzeye gelen ziyaretçilerin yapılan etkinliklerden memnun olduklarını ifade eden Yastı, “Müzeyi ziyarete gelen ziyaretçilerimiz, günlük hayatın stresinden, koşuşturmasından kurtulup burada güzel bir müzik eşliğinde müzede karşılanmaktan ve bu güzelliğin etkisiyle içerideki eserlerimizi izlemekten, beğenmekten çok memnun kaldılar” diyerek, uygulamanın süreceğini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"