Teknolojideki gelişmeler İSTE’den sorulur

Yayınlanma Zamanı : 10 Aralık 2017 Saat: 11:12

Teknolojideki gelişmeler İSTE’den sorulur

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Sivil Havacılık Yüksekokulu, “7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü’nü” her yıl olduğu gibi bu yıl da havacılık sektörünün önemli aktörlerini davet ederek kutladı. ICF Antalya Airports Genel Müdür Yardımcısı Melih Dipova’nın katıldığı programda; “Havalimanı Terminal İşletmeciliğinde Yeni Teknolojiler ve İnovasyon” konusu masaya yatırıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yapıcı, “İSTE SHYO olarak, havalimanı terminal işletmeciliğine büyük önem veriyoruz. Bu alanda, ders müfredatında yer alan mesleki ve yabancı dil eğitimleri sizleri geleceğe hazırlayan büyük adımlardır. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Türkay Dereli’nin hassasiyetle üzerinde durduğu İş Dünyasıyla Entegrasyon (İDE) programını üniversitemizde hayat buldurarak, siz değerli öğrencilerimizi hem iş hayatına hazırlayıp hem de istihdam alanı oluşmasına vesile olduğu için kendilerine hepiniz adına teşekkür ediyorum. İDE kapsamında İSTE SHYO Havacılık Yönetimi öğrencilerine kontenjan sunan ve sonrasında istihdam eden ICF Antalya Airports Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısına özellikle teşekkür ediyorum. 2017 yılı Bahar döneminde 5 öğrencimize İDE programı kapsamında ICF Antalya Airports bünyesinde imkân tanınması ve bu 5 öğrencimizden 2’sinin program sonucundaki başarılı performanslarından dolayı kadroya alınarak istihdam edilmiş olması bizleri çok memnun etmiştir” dedi.

2018 Bahar dönemi için de 13 öğrenci için kontenjan sözü alındığından bahseden Prof. Yapıcı, konferansın İSTE ile ICF Antalya Airports arasında işbirliğinin artmasına katkı yapması temennisi ile konuşmasını sonlandırdı.

ICF Antalya Airports Genel Müdür Yardımcısı Melih Dipova da, İskenderun’da olmaktan İSTE’de olmaktan duyduğu mutluluğunu dile getirerek, dünyada ve Türkiye’de havalimanı terminal işletmeciliğindeki yolcu ve bagaj akış sürecindeki var olan uygulamalar ile gelecekteki otomasyon sistemlerinden bahsetti.

İSTE SHYO Havacılık Yönetimi öğrencilerine yönelik önemli tavsiyelerde bulunan Melih Dipova, “Sizler İSTE’li olmakla, geleceğinizi bu kadar dert edinen hocaların ellerinde yetişiyor olmakla yarışa bir adım önde başlamış durumdasınız. Havacılık sektörünün ve özellikle havalimanı terminal işletmelerinin havacılık öğrencilerinden çok sayıda beklentisi bulunmaktadır. Dolayısıyla bu beklentilere geliştireceğiniz projelerle sizler cevap vermelisiniz. İSTE SHYO Havacılık Yönetimi eğitiminin kalitesine bizler şahidiz. Siz değerli öğrencilerin gerek staj ve gerekse istihdam edilmesi konularında sonuna kadar destek olacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"