Cilvegözü’nde ihracat hareketliliği

Yayınlanma Zamanı : 09 Aralık 2017 Saat: 9:10

Cilvegözü’nde ihracat hareketliliği

Reyhanlı  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, daha önce ortalama günlük 350 TIR’ın ihracat malı götürdüğü Suriye’ye son günlerde 700 civarında TIR ile ihracat yapıldığını söyledi.

İlçedeki Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan Suriye’ye yapılan ihracatın arttığını belirten Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zaroğlu, “Çeşitli gıda ve temizlik malzemesinin gittiği Suriye’ye yasağı kalkan demir ve çimentonun da eklenmesi ile birlikte Cilvegözü Gümrük Kapısı’nda İdlib’te güvenli bölgenin sağlanmasından sonra Kasım ayı başında, daha önce ihracatı yasak olan demir ve çimentonun da serbest bırakılmasıyla yoğun bir hareketlilik başladı. Ülkemizden TIR’lara yüklenen demir ve çimentoların diğer ürünler gibi Suriye’ye ihracatıyla daha önce günlük ortalama 350 TIR Suriye’ye giderken, şimdi sayı 700’e ulaştı” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"