Belen’de toplu sözleşmede ilk hamle

Yayınlanma Zamanı : 06 Aralık 2017 Saat: 15:12

Belen’de toplu sözleşmede ilk hamle

Belen Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında kadrolu işçilerin 2018 yılı mali ve sosyal hakları için ‘Toplu İş Sözleşmesi’ görüşmeleri başladı. Belediye İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç’ın Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Belen Belediyesi Sendika Temsilcisi Bestami Güney ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ferdi Ölmez ile birlikte gerçekleştirdiği toplantıda mutabakata varılan 4 madde için imzalar atıldı.

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, sendika ile görüşmelerin başlamasının ardından yaptığı değerlendirmede; “2018 yılında işçilerimizin sosyal ve diğer haklar konusundaki haklarını alabilmeleri için görüşmelerimiz başladı. İlk dört maddede mutabakata varıldı. İnşallah diğer maddelerde de güzel bir süreçle sözleşmemizi imzalarız” dedi.

Belediye-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç da; “İşçinin, emekçinin her daim yanındayız. Onların daha iyi şartlarda yaşaması ve çalışması önceliklerimizdir. Sözleşme sürecimiz başladı. İnşallah hayırlısı ile tamamlarız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"