Samandağ’da iki projeye onay

Yayınlanma Zamanı : 30 Kasım 2017 Saat: 12:15

Samandağ’da iki projeye onay

Samandağ Belediyesi, ilçede gastronomiye dayalı sektörü geliştirmek adına Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ile “Beyaz Bayrak ” Projesi’nin yanısıra Sosyal Destek Programı (SODES)’le de ‘Kozanın ipeğe heyecanlı yolculuğu’’ adlı iki ayrı projene imza attı. Hatay Vali Yardımcısı Sayın Nursal Çakıroğlu, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, SODES Proje Koordinasyon Birim Sorumlusu Mehmet Koca, Samandağ Belediyesi Proje Koordinatörü Enver Deniz’in katıldığı imza törenlerinde Başkan Nehir,  Beyaz Bayrak uygulaması ile amaçlarının lokanta, restaurant, kafe, otel, pastane, yemekhane vs. gibi toplu tüketim yerlerinin teknik ve hijyenik yönden gıda mevzuatında belirtilen koşullara özenle uyan işyerlerini belgelendirerek ödüllendirmek, halka duyurmak ve böylece sektördeki diğer iş yerlerini de daha iyi koşulları oluşturmaya teşvik etmek olduğunu söyledi.

“Kozanın ipeğe heyecanlı yolculuğu”

Hatay Valiliği SODES Proje Koordinasyon Birimince Kalkınma Bakanlığı’na sunulan Samandağ Belediyesi tarafından yürütülecek olan ‘Kozanın ipeğe heyecanlı yolculuğu’’ adlı proje kapsamında da oluşturulacak atölye merkezinde de dezavantajlı 60 kişiye ipek böcekçiliğinin geliştirilmesi, mesleki eğitimin verilmesi ve ipek tezgâhlarının da proje kapsamında Samandağ’da  yaşayan kadınların ipek konusunda daha profesyonel eğitim almaları sağlanacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"