Balık cennetinde her cebe uygun balık var

Yayınlanma Zamanı : 30 Kasım 2017 Saat: 9:23

Balık cennetinde her cebe uygun balık var

İskenderun Su Ürünleri Kooperatifi 2. Başkanı Celal Bilen, kış mevsiminin gelmesi yle birlikte yaşanan olumsuz hava şartlarının balıkçıları bir hayli etkilediğini söyledi.  Geçtiğimiz günlerde yaşanan fırtınada balıkçı teknelerinin zarar gördüğünü ve bu durumun balıkçıları olumsuz etkilediğini belirten Başkan Bilen, “Balıkçılarımız için teknelerin zarar görmesi, onları ekonomik yönden olumsuz etkilerken, İskenderun Halkı’nın da balıktan mahrum kalmasına neden oluyor. Hasarlı tekneler balıkçıların avlanmaya gitmesine bir süreliğine engel oluyor bu da durumu oldukça kritik hale getiriyor” dedi.

“Balık fiyatları her cebe uyuyor”

Yaşanan olumsuzlukların ve balık çeşitliliğinin az olmasının balık fiyatlarına etki ettiğini de sözlerine ekleyen İskenderun Su Ürünleri Kooperatifi 2. Başkanı Celal Bilen, “Balık çeşitliliğinin az olması balık fiyatlarını az da olsa yukarı doğru çekmiştir. Şuan için çiftlik balığı olan levrek, çupra, dil ve barbunya balıkları tezgâhlardaki yerini koruyor. Karides az çıktığı için yüksek fiyattan satılıyor. Biz tüm bunlara rağmen balıkçılarımızın balık fiyatlarında artış yapmamaları için onlara gerekli konuşmaları yapıyoruz. Sağolsunlar onlar da bizim ricamızı kırmıyorlar. Şuan balık fiyatları herkesin cebine yetecek düzeyde. Herkes balık alıp yiyebilir. Fakat tüm bunlara rağmen İskenderun’da bir balık kültürü yok. Balık o kadar faydalı olmasına rağmen insanlar balık yerine eti tercih ediyorlar” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"