Trafik denetimleri sıklaştı

Yayınlanma Zamanı : 27 Kasım 2017 Saat: 13:49

Trafik denetimleri sıklaştı

Hatay Valiliği’nden alınan bilgiye göre İl genelinde Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında trafik ekipleri tarafından 20-26 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde 14.398 araç kontrol edildi.

Hatay’da trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 6 gün içerisinde alkollü araç kullandığı tespit edilen 44 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el koyarken, 167 motosikletin de trafikten men edildiği açıklandı.

  • Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada yapılan denetim ve kontrollerdeki veriler şöyle açıklandı:
  • 14.398 araç kontrol edilmiş, Kusuru tespit edilen 3.925 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış,
  • 167 motosiklet trafikten men edilmiş,
  • 304 okul servis aracı kontrol edilmiş, hatalı görünen 43 okul servis araç sürücüsüne para cezası tatbik edilmiş, 3 okul servis aracı trafikten men edilmiştir
  • Meydana gelen 66’sı yaralanmalı, 45’i maddi hasarlı trafik kazalarında 93 vatandaşımız yaralanmıştır.
  • Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 44 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 10 sürücü hakkında da adli işlem yapılmıştır.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"