Bu proje alkışlanır!!

Yayınlanma Zamanı : 27 Kasım 2017 Saat: 9:51

Bu proje alkışlanır!!

Dörtyol Süleyman Demirel Anadolu Lisesi öğrencileri, geliri bir ilkokulun ihtiyacında kullanılmak üzere 10 dönüm alana 350 adet mandalina fidesi dikerek bahçe kurdu. Değerler Eğitimi ve Karakter Okulu (DEKOP) Projesi kapsamında Kuzuculu Emralkayası İlköğretim Okulu bahçesinde üzerinde isimlerinin yazılı bulunduğu etiketlerin yer aldığı fidanları toprakla buluşturan öğrencilere Dörtyol Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy ile Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy da eşlik etti.

Dörtyol Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy, öğrencilere doğa sevgisi ve bilinci aşılamak için ilçedeki iki okul arasında düzenlenen ağaç dikme törene katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtirken, “En büyük amacımız; okullarımızda sadece öğretimle değil eğitim faaliyetleriyle de çocuklarımızı iyi karakterli, bilinçli, ahlaklı insanlar olarak yetiştirmektir ” dedi.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy da kaymakamlık başta olmak üzere belediye ve birçok kuruluşun destek verdiği bu proje kapsamında ekilen mandalina fidelerinin birkaç yıl içerisinde meyveye dönüşerek, meyve satışından elde edilecek gelirin öğrencilerin eğitimi ve yaşam kalitesini yükseltmek ve okulun ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacağını ifade etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"