Bu liseden mezun olanların işi hazır!

Yayınlanma Zamanı : 30 Haziran 2022 Saat: 13:40

Bu liseden mezun olanların işi hazır!

Döner sermaye kapsamında ilk 5 ayda 8 milyonun üzerinde ciro yaparak Türkiye’deki meslek liseleri arasında üçüncü olmayı başaran Recep Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yaptıkları üretimle hem ülke, hem de aile bütçesine katkı sağlıyor.

Okul Müdürü Emin Bölükbaşı, öğrencilerini nitelikli, özverili, disiplinli ve aranan eleman olarak yetiştirmek için çalıştıklarını söyledi.

Okullarında gıda, kimya teknolojileri, metal ve mobilya tasarımı başta olmak üzere boyadan temizlik malzemelerine, mobilyadan metal işlerine kadar 7 farklı alanın bulunduğunu anlatan Bölükbaşı, 145 öğrencinin döner sermaye kapsamında atölyelerde çalıştığını belirtti.

Bölükbaşı, öğrencilerin okuldaki atölyelerde hem mesleğin inceliklerini öğrendiğini hem de para kazanma şansı yakaladığını dile getirerek, “Öğrencilerimiz, 4 yıl boyunca burada gördükleri eğitimle mezun olduklarında nitelikli ve aranan eleman konumuna geliyorlar. Bu yıl döner sermaye kapsamında ilk 5 ayda 8 milyonun üzerinde ciro yaparak Türkiye’deki meslek liseleri arasında üçüncü olduk” dedi.

Öğrencilerden Abdullah Eren Talay da okulda hem mesleğin inceliklerini öğrendiğini hem de kazandığı parayla aile bütçesine katkı sağladığını söyledi.

Metal teknolojileri öğrencisi Tuncay Onur ise severek okuduğu bölümde döner sermaye kapsamında para kazanma şansı da yakaladıklarını kaydetti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"