KOM, tarihi eser kaçakçılarına ‘Dur’ dedi!

Yayınlanma Zamanı : 20 Haziran 2022 Saat: 12:00

KOM, tarihi eser kaçakçılarına ‘Dur’ dedi!

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kırıkhan ve Reyhanlı’da gerçekleştirilen iki ayrı operasyonda, Roma  ve İslami Döneme ait olduğu tespit edilen 38 bin 244 adet sikke, 35 yüzük, çeşitli şekillerde 9 obje ve 1 parfüm şişesi ele geçirilirken, 2 kişiyi gözaltına aldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kırıkhan Bahçelievler Mahallesi 515 Sokak’ta A.A’nın kullandığı motosikleti durdurdu. Motosiklette ve şüphelinin evinde yapılan aramada Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen 38 bin 158 sikke ve dedektör bulundu. Gözaltına alınan A.A. emniyete götürüldü.

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Reyhanlı Cumhuriyet Mahallesi’nde A.A.Q’nun evinde tarihi niteliği bulunan eserler olduğu bilgisi üzerine operasyon düzenledi. Adreste yapılan aramada Roma ve İslami dönemlere ait olduğu değerlendirilen 86 sikke, 35 yüzük, çeşitli şekillerde 9 obje ve 1 parfüm şişesi olmak üzere 131 parça eser bulundu. Şüpheli A.A.Q gözaltına alındı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"