DTO’dan İskenderun’un liman tarihine ışık tutan kitap

Yayınlanma Zamanı : 30 Mayıs 2022 Saat: 17:09

DTO’dan İskenderun’un liman tarihine ışık tutan kitap

İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şube Yönetimi,  ‘İskeleden Liman Şehrine İskenderun (1593-1918)’ isimli bastırmış oldukları kitabı hediye etmek üzere İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı makamında ziyaret etti.

İskenderun İskelesi’nin 1593’te uluslararası ticarete açılmasından İtilaf Devletleri tarafından işgal edildiği 1918’e kadarki dönemin incelendiği ve Kent Tarihi Uzmanı Doç. Dr. Naim Ürkmez tarafından kaleme alınan kitabı Başkan Tosyalı’ya hediye eden İMEAK DTO İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu’ya Meclis Başkanı Adnan Yener, Başkan Yardımcısı Suphi Şaşati, Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Fatih Tosyalı, kitabı incelerken böyle bir çalışmayı kitaplaştırdıkları için DTO İskenderun Şubesi yönetimine teşekkür etti.

Kente kazandırılan her çalışmanın gelecek için değerli ve kalıcı olduğunu Belirten Başkan Tosyalı, İMEAK DTO İskenderun Şubesinin çalışmalarını ve desteklerini her daim yakından takip ettiklerini ve şehre kazandırılacak her çalışmada belediye olarak işbirliğine açık olduklarını ifade etti.

İskenderun’a kalıcı eserler bırakmak istediklerini ifade eden İMEAK DTO İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu da sosyal ve kültürel çalışmalarının bundan sonra da devam edeceğini belirtti.

İskenderun Sahilinin sorunlarının da konuşulduğu ziyarette, sahilden yolcu alan gezi teknelerinin iskele sorunu da gündeme getirildi.

Başkan Tosyalı, gezi teknelerinin modern ve güvenli bir iskeleden yolcu alabilmeleri için İMEAK DTO İskenderun Şubesi’nin katkılarıyla geliştirilecek olan iskele projesini destekleyeceklerini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"