Hatay’da kardeş şehirler buluşması

Yayınlanma Zamanı : 17 Mayıs 2022 Saat: 16:55

Hatay’da kardeş şehirler buluşması

Hatay’ın Almanya’daki iki kardeş şehrinden biri olan Kiel’den gelen heyet, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Hayzaran ile bir araya geldi.

Hatay ile Kiel arasında köprü görevi üstlenen Türk Alman Derneği(DGT) ve Uluslararası Kültürler Derneği (UKUD) üyelerini karşılayan Hayzaran, Başkan Lütfü Savaş’ın HADO ile ilgili son detayları netleştirmek için Ankara’da olduğunu söyledi.

HADO’nun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda uluslararası sulardaki ilk seferini yapacağını anlatan Hayzarak, “Böylelikle uluslararası yolcu taşımacılığı yapan ilk belediye olacağız. Açılışımızı ulusal bayramımızda ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yakışır şekilde yapmak istiyoruz” dedi.

UKUD Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Taş, Almanya’dan gelen misafirlerin Hatay’daki kardeş okulları ve EXPO alanlarını gezdiğini belirterek Gastronomi şehri Hatay’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini konuklarına göstermeye çalıştıklarını açıkladı.

Ziyaretin sonunda Türk- Alman Derneği Başkanı Necdet Dablan ve Hatay Kiel Kardeş Şehirler Arası Köprü Kurma Grup Başkanı Klaus Onnach, Kiel Belediye Meclis Başkanı Hans Werner Tower’ın iyi niyet mektubunu Başkan Vekili Hayzaran’a verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"