Öğrenciler ‘İSTE’di, ünlüler söyledi

Yayınlanma Zamanı : 15 Mayıs 2022 Saat: 15:51

Öğrenciler ‘İSTE’di, ünlüler söyledi

Yalnızca bilimsel ve akademik çalışmalarla değil, sosyal ve sanatsal faaliyetleriyle de ön plana çıkan İskenderun Teknik Üniversitesİ(İSTE)’nde gelenekselleşen ve bu yıl 7.si düzenlenen Teknoversite Günleri coşkulu bir konserlerle sona erdi. Pandemi sonrası bu yıl yüz yüze düzenlenen etkinliklerin kapanışı İSTE Merkez Yerleşkesinde Soydan Soydaş ve Anadolu Rock’ın efsane isimlerinden Murat Kekilli ile tamamlandı.

Konserlere gençlere İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İSTE idari ve akademik personeli, İskenderun halkı eşlik etti.

 Yoğun katılımın olduğu konserlerde sahneye ilk olarak Soydan Soydaş çıktı ve dinleyicilere coşkulu anlar yaşattı. İSTE öğrencilerinin doyasıya eğlendiği konserlerde sahnenin diğer bir yıldızı Murat Kekilli’ydi.  Şarkılara hep bir ağızdan eşlik eden gençler gece boyunca keyifli anlar yaşadı.

Bu yıl 7. si düzenlenen ve geleneksel hale gelen Teknoversite Günlerinin değerlendirmesini yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “Öğrencilerimiz Teknoversite Günleri’nde eğlenmek için çok çalıştı; emek ve çaba sarf etti. İSTE olarak teknoloji alanında önemli çalışmaları gerçekleştirirken, gençlerimizin motive olmasını, sosyal aktivitelere katılım sağlamasını da önemsiyoruz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi insan sosyal bir varlıktır ve üniversiteler bu sosyal alanın bir parçasıdır. Teknoversite Günlerinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Rektör Depci, konserde sanatçılar Soydan Soydaş ve Murat Kekilli’ye günün anısı olarak plaket ve hediye takdim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"