İskenderun’a yaşam reçetesi!

Yayınlanma Zamanı : 09 Mayıs 2022 Saat: 16:36

İskenderun’a yaşam reçetesi!

CHP Doğa Haklarından Sorumlu MYK Yardımcısı ve İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara, İskenderun’daki aktif sivil toplum kuruluşlarını ortak bir sinerjide buluşturmak için adım attı. “Birlikte daha güçlüyüz” mottosuyla İskenderun’un da gücünü büyütmek için ilçede ‘Sivil Toplum Kampusu’nun oluşturulması için STK’lara öneride bulunan Kara, kampüsün İskenderun’un yaşam reçetesini oluşturabileceğine vurgu yaptı.

‘Önerimi Dikkate Alan Olur Mu?’ başlığı ile Sivil Toplum Kuruluşlarına açık çağrı yapan Nermin Yıldırım Kara, “Toplumsal sorunları bağımsız bir şekilde ele alarak kendi alanlarında çalışmalar yapan, öneriler getiren, kamuoyu oluşturmaya yarayan projelere ön ayak olan Sivil Toplum Örgütleri için ‘Sivil Toplum Kampusu’ oluşturulması çok iyi olmaz mı? Demokratik düzenin parçası olan sivil inisiyatif yaptıkları hizmetler ile siyasal meşruiyetin artmasına katkı sunmakta. Ekonomik kaynaklarının temelini bağışları ve üye aidatları oluşturan STK’lar için üye sayısının artması konusunda yeteri kadar çaba sarf edilememesi dolayısıyla iletişim kanalları ve teknolojinin iyi kullanılabilmesi adına, sağlıklı bir altyapıya kavuşabilmemiz adına ‘Sağlıklı Ve Dengeli Bir Yaşam Reçetesi’ için diyorum ki; ‘Sivil Toplum Kampusu.’ Bakalım bu önerim yeteri kadar ilgi görecek mi? Kayda değer bulan olur mu?” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"