Hatay’da metrekareye 20 kg. yağış düştü

Yayınlanma Zamanı : 06 Mayıs 2022 Saat: 16:27

Hatay’da metrekareye 20 kg. yağış düştü

Hatay’ı etkisi altına alan ve özellikle il merkezi Antakya’da taşkınlara neden olan kuvvetli yağış dolayısıyla 112 Acil Çağrı Merkezi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Merkezi yaklaşık 630 ihbar aldı. İl genelinde yaklaşık iki gün süren ve etkisi devam eden yağışlar kapsamında metrekareye 20 kg yağışın düştüğü açıklandı.

HBB Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) oluşturulan  kriz masası, Antakya, Defne ve Reyhanlı’daki su baskınlarına tüm personel ve iş makineleri sahaya inerek müdahale etti.

Tüm ihbarlara yanıt vermek için seferber olan 374 personel, iş makinesi, vidanjör, itfaiye aracı ve motopomp olmak üzere 123 hizmet aracıyla vatandaşların mağduriyetini ortadan kaldırabilmek için canhıraş mücadele verdi. Yağışın durması ve suların çekilmesi ile birlikte HBB çevre temizlik ekipleri, toprak, moloz ve atıkları da bertaraf etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"