Bu atom karıncalar çok çalışkan

Yayınlanma Zamanı : 06 Mayıs 2022 Saat: 13:47

Bu atom karıncalar çok çalışkan

Antakya Şehit İlker Uylaş İlkokulu öğretmenlerinden Ebru Susur’un sürdürülebilir bir gelecek için yaşama geçirdiği ‘Atölye Karıncaları’ isimli proje çerçevesinde öğrenciler tarafından tasarlanan materyaller görücüye çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan eTwinning projesinin 2023 Eğitim Vizyonu ışığında ‘Tasarım ve Beceri Atölyeleri’ baz alınarak oluşturulan sergi katılımcılardan tam not aldı.

Antakya Şehit İlker Uylaş İlkokulu öğretmenlerinden Ebru Susur, proje ile ilgili şu bilgileri verdi; “Altı ay süren projemiz de Türkiye’den 10, Azerbeycan’dan 1, Portekiz’den 3 ortak yer almıştır. Öğrencilerin sosyal ve kültürel becerilerini geliştirmek, gerçek hayata hazırlayabilmek amacıyla hazırlanan Workshop Ants projesi, ‘Müzik ve Ritim’, ‘Akıl ve Zeka Oyunları’, ‘Matematik’ ve ‘’Drama’ gibi 4 ayrı Tasarım ve Beceri Atölyesinden oluştu. Çağın gerektirdiği becerilere sahip olan, Bilime meraklı, Analitik düşünme ve problem çözme becerisine sahip, insanlığa faydalı, etik ve duyarlı bireyler yetiştire bilmek hedefiyle yaşama geçirilen projemize Kayseri’den  Cesarettin Kocatürk İlkokulu’ndan Ercan Karedemir , Kayseri Develi’den  İpek Karademir, Malatya Yeşilyurt’tan Burcu Yılmaz, Hatay’dan Bestami Gelici, Afyon’dan Hakan Yastıkçı, Sibel Yastıkçı, Aydın’dan Fatma Arslan Araz , İstanbul’dan Keziban Uza ve Zülal Özdemir, Portekiz’den Teresa Moreira ve Maria Francısca, Azerbaycan’dan Aynur Abbasova ortak olarak katılan gönüllü öğretmenlerimiz oldu”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"