‘Turşu kovaları’nda uyuşturucu sevkiyatı gümrüğe takıldı!

Yayınlanma Zamanı : 15 Nisan 2022 Saat: 13:10

‘Turşu kovaları’nda uyuşturucu sevkiyatı gümrüğe takıldı!

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince Cilvegözü Gümrük Sahası’nda gerçekleştirilen operasyonda, turşu kovalarının içerisine gizlenmiş 2 milyon 422 bin 110 adet captagon cinsi uyuşturucu hap ele geçirildi.

Cilvegözü Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince, Suriye’den gümrük sahasına gelen ve kornişon turşu taşıdığı beyan edilen 2 tır, riskli olarak değerlendirilerek X-Ray taramasına sevk edildi.Taramada, şüpheli yoğunluk noktaları belirlenen tırlar, daha sonra arama hangarına yönlendirildi.

CİLVEGÖZÜ’NDE İKİ TIRDA 2 MİLYON 422 BİN UYUŞTURUCU HAP ELE GEÇİRİLDİ

İçinde turşu olduğu belirtilen bidonlara Narkotik dedektör köpeklerin aşırı tepki vermesi üzerine açılan bidonların taban kısımlarında, şeffaf poşetler içinde haplar olduğu görüldü. Haplardan alınan numunenin test kiti aracılığıyla yapılan analizinde, uyuşturucu olduğu belirlendi.

Gümrük Muhafaza ekiplerince 2 tırda toplam 403 kilogram ağırlığında 2 milyon 422 bin 110 adet captagon cinsi uyuşturucu ele geçirilirken, tırın sürücüleri dahil 8 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde soruşturma başlatıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"