Minik öğrenciler, Jandarma’nın bir hareketiyle baktı hayata!

Yayınlanma Zamanı : 10 Aralık 2021 Saat: 11:21

Minik öğrenciler, Jandarma’nın bir hareketiyle baktı hayata!

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında ilkokul öğrencilerinde trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturmak hedefiyle hazırlanan ‘Jandarma Mobil Trafik Eğitim Tırı’ İskenderun’a geldi.

Atatürk Anıt Alanı’na  konuşlanan 2 Tır, trafik güvenliğinin yanısıra kentteki ilkokul öğrencileri ve vatandaşlara ‘bir hareketine bakar hayat’ projesi kapsamında da Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı ile emniyet kemeri takmanın önemine dikkat çekecek.

Etkinlikler kapsamında emniyet kemeri simülasyon aracını test eden öğrenci ve vatandaşlar, yavaşlatılmış şekilde araç içerisinde trafik kazası anında yaşananlara tanıklık ederken, miniklere trafik bilincini aşılayan görevliler de bugün saat 17.00’ye kadar katılımcılara trafik kuralları konusunda gün boyu teorik ve uygulamalı eğitim verecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"