Reflektör taktılar, görünür oldular!

Yayınlanma Zamanı : 22 Kasım 2021 Saat: 17:27

Reflektör taktılar, görünür oldular!

Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, ilçede traktör sahibi çiftçilere araçlarının seyir halinde görünürlüklerini artırmaları amacıyla “Reflektör Tak Görünür Ol” sloganlıyla düzenlenen bilgilendirme toplantısı sonrası, traktör römorklarına üçgen reflektörleri kendi eliyle taktı.

Arsuz Kaymakamlığı, Arsuz Ziraat Odası, Arsuz Emniyet Müdürlüğü ile Arsuz Jandarma Komtanlığı  ekiplerince yapılan çalışmalar doğrultusunda olası traktör kazalarının önüne geçilmesi ve kazaları en aza indirilmesi için yürütülen çalışmalar sonucunda ilçede tarımsal alanlarda kullanılan traktör ve tarım makinelerine reflektör flaşörlü lamba ve tepe lambası dağıtıldı.

Arsuz Kaymakamlığı Konferans Salonunda, tarımsal alanda faaliyet yürüten üreticilere yönelik trafik kazalarının önlenmesi açısından düzenlenen bilgilendirme toplantısına Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Arsuz Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Nal, Arsuz İlçe  Emniyet Müdürü Hasan Gün, Arsuz İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Barkın Eryılmaz, kurum amirleri, mahalle muhtarları ile üreticiler katıldı.

Bilgilendirme toplantısında trafik kazalarının yaşanmasında  tarım araçlarının önemli bir yere sahip olduğunu belirten Arsuz İlçe Trafik Şube Büro Amiri Ahmet Vermez, bu araçların karayolları üzerinde seyrederken ortaya çıkardığı risklere bakıldığında römorklarında reflektör yansıtıcılarının olmaması, üzerinde insan taşıması ve sarı ikaz lambalarının bulunmaması olmasına dikkat çekti.

Tarımsal araçlarda zorunlu

Trafik Şube Büro Amiri Ahmet Vermez, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun “araçlarda bulundurulması zorunlu gereçler” başlıklı 31. Maddesi ile Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 1 sayılı cetvelinde traktör römorklarına takılması gereken işaret levhaları belirlendiğini de anlatarak,’’ Bu kapsamda ilçemizde traktörlerin karayolunda güvenli seyirlerini sağlamak ve gece intikallerinde diğer araç sürücülerine karşı görünürlüklerini arttırmak amacıyla tüm traktör römorklarını söz konusu mevzuatta belirtildiği gibi en az 2 adet reflektör takılması zorunluluğun yanında can ve mal kaybını en aza indirilmesi için gereklidir’’ dedi.

‘Reflektör, kazaların önlenmesinde önem arz ediyor’

Ülkenin kalkınmasına katkı sağlayan çiftçilerin canlarının yanmaması için ilçede her türlü çalışmayı yapacaklarını belirten Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar da, “Özellikle traktör kazalarında, arkadan çarpmanın önlenmesi için, ışık donanımlarının çalışır durumda olması, traktör römorklarına ” üçgen reflektör” takılması ve tepe lambası ile birlikte traktörlerin görünürlüğünün arttırılması bu tür istenmeyen kazaların önlenmesinde büyük öneme arz etmektedir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ilçede tarımsal alanda faaliyet yürüten traktörlere reflektör montajı yapılırken, ilk montajı da Kaymakam Gökpınar yaptı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"