Hatay’da koronavirüs için S.O.S uyarısı!

Yayınlanma Zamanı : 21 Kasım 2021 Saat: 20:41

Hatay’da koronavirüs için S.O.S uyarısı!

Hatay, 6-12 Kasım arasında ulaştığı yüz bin kişide haftalık 245,52 vaka sayısı ile vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il arasında yer aldı. Geçtiğimiz hafta 211,59 olan vaka sayısında yüzde 16,04 artışla 245,52’ye ulaşarak vaka sayısındaki yükselişi devam eden Hatay’da değişim oranı 33,93 olarak belirlendi. 6-12 Kasım arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il ise Tunceli, Osmaniye, Çanakkale, Kırklareli, Balıkesir, Bilecik, Hatay, Tekirdağ, Adana ve Bartın olarak açıklandı.

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Sağlık Bakanlığı’nın verileri açıklamasının ardından yaptığı açıklamada, koronavirüs tedbirlerini hatırlatarak, “Sevgili Hatay’lılar..! 6-12 Kasım haftası ilimiz Türkiye’de vaka yoğunluğu en çok artan 10 ilimizden birisi olmuştur.Kendimizin ve sevdiklerimizin hayatını korumak için lütfen Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına uymaya özen gösterelim” uyarısında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"