Fuar alanı satışı iptal!

Yayınlanma Zamanı : 19 Kasım 2021 Saat: 13:02

Fuar alanı satışı iptal!

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin ihalesini gerçekleştirdiği fuar alanı olarak da bilinen taşınmazın satışı ile ilgili Hatay İdare Mahkemesi nihayi kararını verdi. Mahkeme, dava konusu satış işleminin iptaline karar verdi. Söz konusu kararı, AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal sosyal medya hesabından duyurdu.

Başkan Adem Yeşildal açıklamasında, “Hatay İdare Mahkemesi HUKUKSUZ satışlara DUR dedi. Büyükşehir Başkanının Fuar alanı ve diğer HUKUKSUZ satış işlemleriyle ilgili Hatay İdare Mahkemesi NİHAYİ kararını verdi ve SATIŞ işlemlerini İPTAL etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Mahkeme kararında,”Dava konusu işlemin hukuka aykırı olduğu tespit edilerek yürütmenin durdurulmasına karar verdiği görüldüğünden, hukuka aykırılığı yargı kararı uyarınca tespit edilen karar dayanak alınarak tesis edilen bahse konu taşınmazın açık ihale usulü ile satışına ilişkin dava konusu işlemde de hukuka aykırılık bulunmadığı sonuç ve kanaatine varılmıştır. Açıklanan nedenlerle, dava konusu işlemin iptaline, kararın tebliğini izleyen günden itibaren 15 gün içerisinde Danıştay’a temyiz yolu açık olmak üzere oybirliğiyle karar verildi” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"