Vali Doğan, bir hareketiyle gönülleri fethetti

Yayınlanma Zamanı : 12 Kasım 2021 Saat: 18:23

Vali Doğan, bir hareketiyle gönülleri fethetti

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İçişleri Bakanlığı’nın #BiHareketineBakarHayat mottosuyla uygulamaya geçirdiği, emniyet kemeri kullanımının önemi hakkında vatandaşları bilgilendirmek amacıyla, Polis ve Jandarma ekipleri tarafından Antakya Köprübaşı’nda kurulan standı ziyaret etti.

Trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması ve kamuoyu farkındalığını arttırmayı hedefleyen uygulamada Vali Doğan, vatandaşlara emniyet kemerinin önemine dair bilgilendirme yaparken,  araç sürücülerinden de mutlaka emniyet kemeri takma alışkanlığı edinmelerini istedi. Vatandaşlarla sohbet ederken, minik bir çocukla işaret parmağıyla bağ kuran Vali Doğan, bir hareketiyle daha gönülleri fethetti.

Kampanyanın sadece emniyet kemeriyle sınırlı kalmayacağını da belirten Vali Doğan, “Bugün İçişleri Bakanlığımız tarafından emniyet kemerinin kullanımının önemine dikkat çekmek ve trafik güvenliğine dair farkındalığın artırılmasına yönelik Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak başlatılan “Bi hareketine bakar hayat” temalı kampanyayı Hatay ilimizde de gerçekleştiriyoruz. Bu kampanya ile ilgili emniyet ve jandarma ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor. Bizler de proje kapsamında, vatandaşlarımızın farkındalığını artırmak için çaba gösteriyoruz. Yapılan araştırmalar emniyet kemeri bağlı kazalarda ölüm oranını yüzde 45, yaralanma oranını da yüzde 60 engellediğini ortaya koydu. Bundan dolayı emniyet kemerinin önemine dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak için ekiplerimizle birlikte devamlı sahada olacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"