‘Her Hataylı, bir Kızılaycı’

Yayınlanma Zamanı : 11 Kasım 2021 Saat: 16:50

‘Her Hataylı, bir Kızılaycı’

Bir dizi ziyaret ve inceleme için Hatay’a gelen Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık,” İnsani açıdan gönüllüsüyle, bağışçısıyla şube ve temsilcilerimizle Türk Kızılayı Hatay’da gerçek bir destan yazıyor” dedi.

İlk olarak Hatay Kızılay Şubesini ziyaret ederek, Başkan Kudret Özbakış’tan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Kınık, daha sonra Hatay’da faaliyet gösteren şube başkanları, temsilcilikler ve gönüllülerle buluştu.

Antakya Nedime Keser Aksam Sanat Okulu’ndaki Türk Kızılay’ın göçmen çocukların dramını anlatan “Göç ve Çocuk” konulu resim sergisinin açılışı gerçekleştiren Kınık, Reyhanlı’da büyük bir afet ve insani yardım lojistik merkezi kuracaklarını söyledi.

“Hatay, Kızılaycılığı zirvesinde yürüten bir şehir. ‘Tüm Hataylılar bir Kızılaycı’ desem abartmış olmam. Bir ensar ve yardımlaşma şehri. Buradaki projelerimizi de bu toplantıda ele alacağız. Burada çok sayıda yatırımımız var. Yeni yatırımlarımız da olacak. Reyhanlı’da büyük bir afet ve insani yardım lojistik merkezi kuruyoruz. Burası hem Hatay’da hem de sınır ötesi yardımlarımızda sistemimizi güçlendirecek bir yer olacak. Burada yapacağımız ilk yardım merkezleri, toplum merkezleri, gönüllülük merkezleri ve ilçe şubelerimizin fiziksel kapasitelerinin artırılması, araç gereç personel teminleriyle de Hatay’ın her ilçesinde her noktasında Kızılaycılık faaliyetlerini siz bağışçı ve gönüllülerimizin desteğiyle sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Kınık’a, ziyaretlerinde Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı ve Denetim Kurulu Üyesi Şükrü Can eşlik etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"