Başkan Savaş’ın EXPO planı!

Yayınlanma Zamanı : 09 Kasım 2021 Saat: 10:55

Başkan Savaş’ın EXPO planı!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, EXPO2021 organizasyonunun pandemi dolayısıyla 1 Nisan 2022’ye ertelenmesini fırsata çevireceklerini belirterek, ‘Hatay’da bahar havası esecek” dedi. Katıldığı bir tv programında erteleme kararını EXPO yönetim kurulu ile birlikte aldıklarını ifade eden Başkan Savaş, Dubai’deki Expo’yu örnek göstererek pandemi dolayısıyla beklenen katılımın olmadığına dikkat çekti ve Hatay EXPO’da artan aşılama ile birlikte organizasyonu büyük bir katılımla gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

EXPO alanlarının hazır olduğunu da belirten Başkan Savaş, “Yaklaşık 19 aydır dünya pandemiyle boğuşuyor. Ülkemizdeki günlük vaka sayısı 33 bin civarında. Her gün 200’ün üzerinde vatandaşımız hayatını kaybediyor. Rusya, vaka çokluğundan kapılarını kapattı. Fransa ve Yunanistan’da vaka sayıları artıyor. Yakın zaman önce Dubai’deki Expo bu tablo sebebiyle yeterli ziyaretçiyi ağırlayamadı. Tüm bunlara baktığımızda EXPO yönetim kurulu ile birlikte bu kararı aldık. Biz her iki alanımızı da 10 Aralık’ta açacak durumdayız. Ama maalesef sağlıkla ilgili durumlar buna hazır değil. Biz EXPO’nun hem Hatay’a hem Türkiye’ye katkı sağlamasını istiyoruz. 10 yıldır savaşın gölgesindeki insanlarımızın mutsuzluğunu, ekonomik sıkıntılarını gidermek ve barışa katkı sağlamak için bu yola çıktık. İnşallah tüm dünyada aşılama olması gereken düzeye bir an önce gelir ve EXPO’yu büyük bir katılımla yaparız. Tarih değişikliğini fırsata çevirebiliriz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"