Yapanın yanına kar kalmayacak!

Yayınlanma Zamanı : 08 Kasım 2021 Saat: 12:27

Yapanın yanına kar kalmayacak!

Hatay Valiliği, Defne ilçesinde 11 sokak hayvanının zehirlenmesi üzerine soruşturma başlattı. Sokaktaki can dostlarımızın ölüm nedenlerinin belirlenmesi amacıyla kolluk kuvvetlerince de inceleme başlatıldığına vurgu yapılan Valilik açıklamasında, bu canlıların korunmasının da kamunun görev ve sorumlulukları arasında yeraldığına dikkat çekildi.

Valilikten yapılan açıklamada, “07 Kasım 2021 Pazar günü sosyal medyada yayınlanan Defne ilçesinde “Sokak Hayvanlarının Zehirlenmesi” olayı ile ilgili Valiliğimizce tahkikat başlatılmış olup söz konusu olayın aydınlanmasına yönelik kolluk kuvvetlerimizce bölgede konuşlu MOBESE ve güvenlik kameraları incelemeye alınmıştır. Hayvanlar dünyayı birlikte paylaştığımız varlıklardır. Yaşayan tüm canlılar gibi onlar da doğanın, eşit haklı bireyidir. Rahat yaşamalarını sağlamak, onlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek ve en iyi şekilde korunmaları kamunun görev ve sorumlulukları arasında yer almaktadır” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"