Tasarruf sadece para ile ilgili midir?

Yayınlanma Zamanı : 01 Kasım 2021 Saat: 11:00

Tasarruf sadece para ile ilgili midir?

Türkiye’nin global demir çelik lideri Tosyalı Holding,  Harsco Corporation  işbirliğiyle kurduğu Tosyalı Harsco Geri Dönüşüm Tesisileri’nde yılda ortalama 1.2 milyon ton cüruf atığı geri kazandırıyor. Dünya Tasarruf Günü’ne ‘Tasarruf sadece para ile ilgili midir? sorusuyla dikkat çeken Tosyalı Holding, yapılan tasarruf çalışmalarından da bahsetti.

Tasarrufun bir yaşam biçimi oln şirketin açıklaması şöyle, Tosyalı Holding, sürdürülebilir bir yaşamın tasarruf ile mümkün olduğu bilinciyle yenilenebilir enerji yatırımları yapıyor, kaynakları etkin bir şekilde değerlendiriyor ve iyileştirici faaliyetler yürütüyoruz. Daha sürdürülebilir bir yaşam için yenilenebilir enerjiden faydalanarak, geri dönüştürerek, çalışanlarımızla bilinçlenerek ve bilinçlendirerek tasarruf sağlıyoruz. 200 bin m2 çatı alanına sahip GES ile fosil yakıt kullanmadan tasarruf ediyoruz. Tosyalı Harsco Geri Dönüşüm Tesisileri’nde 1,2 milyon ton cürüf atığı geri dönüştürmenin yanısıra bu tesis Proses atıklarını işleyerek yol yapımı, çimento üretimi ve gübre üretimi gibi sektörlerde kullanılmak üzere  yan ürün haline getiriyoruz. Üründen tasarruf ediyoruz. Müşteri ve paydaşlarımızla bilgi paylaşımı yapıyor ve iyileştirici faaliyetler yapıyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"