Payas’ta Oksijen Üretim Tesisi kurulacak

Yayınlanma Zamanı : 27 Ekim 2021 Saat: 12:55

Payas’ta Oksijen Üretim Tesisi kurulacak

İlhan Demir Çelik ve Boru Profil End. A. Ş., Payas OSB sınırları içerisinde Oksijen Üretim Tesisi kuracak. Daha önceden faaliyette olan ve Çapar Haddecilik adı altında İnşaat Demiri üretimi yapan tesisi satın alarak kurulması planlanan Elektrikli Ark Ocağı ile Çelik Üretim tesisinde üretilecek olan çeliğin kalitesini arttırmak için yardımcı tesis olarak Oksijen Üretim tesisine dönüştürecek olan İlhan Demir Çelik ve Boru Profil End. A. Ş.’ Hatay Valiliği’ne Çevresel Etki Değerlendirmesi(ÇED) için başvurdu.

ÇED gerekli değildir kararı verilen proje ile ilgili şirketten yapılan açıklamada, “İlhan Demir Çelik ve Boru Profil End. A. Ş. tarafından Hatay İli, Payas İlçesi, Organize Sanayi Bölgesi, 554 Ada, 2 Parsel adresinde “Elektrikli Ark Ocağı İle Çelik Üretim Tesisi” kurulması planlanmaktadır. Söz konusu proje ile ilgili olarak; ÇED gerekli Değildir Belgesi alınmıştır. Ancak; tesis sahasının yetersiz kalması nedeni ile; aynı üretimin yan tesisi ve elektrikli ark ocakları ile çelik üretiminin vaz geçilmez parçası olan; Oksijen üretim ve su tesislerimizin Karşı OSB Mahallesi, Demirciler Sokak, No: 6, Payas OSB, 548 Ada, 2 Parsel adresinde yer alan sahaya kurulması planlanmaktadır” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"