Öğrencilerin ‘İSTE’kleri Rektör Depçi’nin önceliği

Yayınlanma Zamanı : 25 Ekim 2021 Saat: 15:42

Öğrencilerin ‘İSTE’kleri Rektör Depçi’nin önceliği

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, yeni eğitim- öğretim yılı ziyaretleri kapsamında İskenderun Meslek Yüksekokulu’nu (İMYO) ziyaret etti. Rektör Depci’ye İMYO ziyaretinde İSTE Genel Sekreteri Yahya Kılıç, İSTE İdari Mali İşler Daire Başkan Vekili Hasan Ümit Büyükdemir, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Muhammet Zahit Demir ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Oğuz Şerifoğlu eşlik etti. İMYO Müdürü Öğr. Gör. Hakan Kalpakçıoğlu ve İMYO personelinin karşıladığı Rektör Depci’ye, İMYO Müdürü Kalpakçıoğlu, yüksekokulun bünyesinde yer alan bölüm ve programların kapasitesi ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

Ziyarette öğrencilerle sohbet eden İSTE Rektörü Depci, kendisine iletilen öneri, talep ve sorunları tek tek ele alarak, içtenlikle yanıtladı. Kendi öğrencilik deneyimlerinden de örnekler veren Prof. Dr. Depci, öğrencilere eğitim hayatlarını sosyal hayatla entegre biçimde sürdürmelerini tavsiye etti.

Kaynakların efektif kullanımı hususunda öğrencilerden aldıkları geri bildirimleri dikkate aldıklarını ifade eden Rektör Depci “Öğrencilerimizle sürekli ve doğrudan iletişim halinde olmak, İSTE’yi ileri taşıma yolunda beraber yürümek benimsediğimiz yönetim anlayışı için oldukça önemli. Her zaman öğrencilerimizin gelişmesi için gerekli katkıları sunmaya hazırız. Ön lisans öğrencilerimiz ülkemizin nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamamızda oldukça kıymetli. Tüm öğrencilerimize yeni eğitim- öğretim yılında başarılar diliyorum” derken, İMYO öğrencileriyle bir arada olmaktan keyif aldığını söyledi.

Rektör Depci, daha sonra öğrencilerin isteği üzerine bölüm ve programlara ait derslik, atölye, laboratuvarları gezdi ve öğrenci projelerini yerinde inceledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"