Kadın teröristler bakın kim çıktı?

Yayınlanma Zamanı : 18 Ekim 2021 Saat: 12:39

Kadın teröristler bakın kim çıktı?

Yasadışı yollarla Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışırken Altınözü’nde 1.Derece askeri yasak bölgede yakalanan Azerbaycan uyruklu Deaş mensubu 2  kadın teröristin Rusya tarafından Kırmızı Bülten ile arandığı ortaya çıktı.

Altınözü Ziyaret Piyade Hudut Karakol Komutanlığı ve Hatay İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü ile yapılan çalışma  geçtiğimiz hafta içerisinde yasadışı yollarla Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışırken Ziyaret Piyade Hudut Karakol Komutanlığı tarafından yakalanan ve Altınözü/Babatorun Jandarma Karakol Komutanlığına teslim edilen Aleta Babaeva (07.12.1993-Azerbaycan d.lu-Kadın – Rusya Federasyonu pasaport hamili) ve Diana Babaeva (04.06.1996-Azerbaycan d.lu-Kadın- Rusya Federasyonu pasaport hamili) isimli şahısların ayrıca Suriye’de çatışma bölgelerinde faaliyet gösterdiklerine dair istihbari bilgilerin bulunduğu tespit edildi.

Şüpheli şahıslar hakkında Altınözü Cumhuriyet Savcısının talimatı ile DEAŞ Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan adli işlem yapılmış olup, Hatay İl Göç İdaresi(GGM)’ne teslim edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"