Mevlid Kandilimiz mübarek olsun

Yayınlanma Zamanı : 16 Ekim 2021 Saat: 9:30

Mevlid Kandilimiz mübarek olsun

İslam dünyasının en önemli gün ve gecelerinden olan Mevlid Kandili  bugün kutlanacak. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğduğu gün ve doğduğu ay olarak bilinen Rebiülevvel ayının 12. gecesi olan Mevlid Kandili’ni Müslümanlar dualar ve ibadetle geçirecek.

İslam dünyası için kutsal kabul edilen ve duanın, paylaşmanın ve günahlara tövbe etmenin aracısı olan kandil gecelerinin sonuncusu Mevlid Kandili’nin bu yılki teması ‘Peygamberimiz ve Vefa Toplumu’ olarak belirlendi. Hazreti Peygamberin doğumu münasebetiyle düzenlenecek Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında yaşadığımız çağda unutulmaya yüz tutan vefa konusu Peygamberimiz Hz. Muhammed’in örnekliğinde yeniden insanlığın gündemine taşınmaya çalışılacak.

Mevlid Kandili sebebiyle TV kanallarında yayınlanacak Kur’an-ı Kerim ve Mevlid programları da yayımladı. Bu kapsamda da Hatay’daki program akşam namazından sonra Habibi Neccar Camii’nde okunacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"