Hatay, sarıda takılı kaldı!

Yayınlanma Zamanı : 16 Ekim 2021 Saat: 11:00

Hatay, sarıda takılı kaldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı Kovid-19’a karşı ikinci doz aşı oranı haritasında Hatay sarı iller arasındaki yerini korudu. Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan ikinci doz aşılamada yüzde 72,1 oranla mavi kategoriye geçmeye yakın olan Hatay’da aşılama çalışmaları aralıksız devam ederken, önümüzdeki günlerde yüzde 75 kritik barajını aşması bekleniyor.

Aşılamanın önemine dikkat çeken Sağlık Bakanı Koca, “Yılgınlık bize zarar verir. Aşısı bulunmuş bir bulaşıcı hastalıkla mücadele ettiğimizi unutmayın. Biraz zamana ve tam doz aşılanma oranının artmasına ihtiyacımız var. Bu gerçek yeterince büyük bir moral kaynağıdır. Salgınlara yol açan birçok hastalık yaygın aşıyla ortadan kalktı. COVID-19 aşılarını aksatmadan yaptıran şu üç şeyi yapmış olur: Kendini korumaya alır. Yakın çevresinde ve şehrinde riski azaltır. 84 Milyonu, salgına karşı verdiği zorlu mücadelede güçlendirir” uyarısında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"