Başkan Vekili, Cumhur ittifakına yargıyı adres gösterdi!

Yayınlanma Zamanı : 16 Ekim 2021 Saat: 10:00

Başkan Vekili, Cumhur ittifakına yargıyı adres gösterdi!

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2021 yılı ekim ayı olağan toplantısında Cumhur İttifakı’nın parsel satışları ile ilgili önergesi meclis gündemine alınmadı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Hayzaran’ın yönettiği toplantıda 53 gündem ve 6 ek gündem maddesi görüşüldü.

Cumhur İttifakı grubunun parsel satışları hakkında 2016 yılında onay verdikleri maddenin iptali için Meclis’e verdiği önergeyi meclis gündemine almayan Murat Hayzaran, “ Daha önceki meclis üyelerimizin özgür iradeleri ile vermiş olduğu bir kararı şu an yok saymak ve iptal etmek gibi bir yetkimiz olamaz. Ancak bir belediye meclisi kararı geri alabilir. İptal etmek mahkemenin görevidir. Bu konuda idari yargının yolu açıktır” dedi.

Meclis gündeminde öne çıkan önemli maddeler şu şekilde:

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı 2019 Güdümlü Proje Desteği programı kapsamında “Kireçlik Yarma Sistemi Ortak Üretim Tesisi” yatırımlarının gerçekleştirilmesi ve kümelenme altyapısının oluşturulması hususunda yapılacak çalışmalar ile ilgili Lütfü Savaş’a yetki verilmesi Plan ve Bütçe ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının Antakya ilçesi, Ovakent Mahallesi’nde bulunan çok amaçlı salonun üst tarafının kütüphane olarak kullanılmak üzere bila bedel olarak Hatay Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne tahsis edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Bir sonraki HBB Meclis toplantısı 8 Kasım Pazartesi günü 14.30’da yapılacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"