Unutmayın sağlığınız elinizde!

Yayınlanma Zamanı : 15 Ekim 2021 Saat: 14:48

Unutmayın sağlığınız elinizde!

İskenderun Palmiye Hastanesi, 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü’ dolayısıyla; toplum sağlığının korunması ve farkındalık yaratmak amacıyla önemli bir etkinliğe imza attı. 

‘Eller doğru yıkansın, sağlık bizimle kalsın’ sloganıyla el yıkamanın önemine dikkat çekilen etkinlik kapsamında kurulan stantta Enfeksiyon Kontrol Komitesi; doğru el yıkama teknikleri ile ilgili bilgilendirme yaparak, hasta ve hasta yakınlarına sabun ve dezenfektan dağıttı.

“Suya ve sabuna dokunun, mikroplardan korunun”

Özellikle koronavirüsle mücadele kapsamında el hijyeninin önemine değinen İskenderun Palmiye Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Suha Caymaz, “Enfeksiyon hastalıklarından korunmada en kolay ve en etkili yöntem, el hijyenidir. Düzenlediğimiz etkinlikle amacımız, el hijyeninin öneminin toplumun sağlığı açısından vazgeçilmez olduğunu vurgulamaktır. Unutulmamalıdır ki; sağlığımız elimizde” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"