HADO, bir – iki kalkıyor!

Yayınlanma Zamanı : 13 Ekim 2021 Saat: 12:41

HADO, bir – iki kalkıyor!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, hazırlıkları tamamlanan Hatay Deniz Otobüsü(HADO)’nün mavi sulara açılması için iki müteşebbis firmayla görüştüklerini ve anlaşmaya varmak üzere olduklarını açıkladı. HADO’yu özel şirket aracılığıyla işletmek istediklerini ifade eden Başkan Savaş, kanuni mevzuata göre izinlerin alındığını, HADO’nun önünde hukuki hiçbir engelin olmadığını ifade etti.

HADO’nun Hatay’ın uluslararası bilinirliliğini artırmanın yanısıra ticaretine ve turizmine de katkı sağlayacağını belirten Başkan Savaş, “İngiltere ve Kıbrıs kirli atıkların denize dökülmesinden sonra deniz ulaşımını kapattı. Kıbrıs’a denizden giriş yasağı var. Yasak olduğu için bekliyoruz. Deniz ulaşımıyla ilgili iki şirketle görüşüyoruz. Biz bu işi özel müteşebbislerle yapmak istiyoruz. İnşallah yakında anlaşırız. Hatay’dan Kıbrıs’a gidip – gelen öğrencilerimizin ve işçilerimizin çilesini bir nebze azaltmışız oluruz. Özellikle öğrencilerimiz daha iyi şartlarda, daha ekonomik koşullarla ve daha fazla yükle Kıbrıs’a gidip gelme imkânları olacak” derken, deniz ulaşımını önemsediklerini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"