Meme kanseri sonrası meme onarımı mümkün!

Yayınlanma Zamanı : 11 Ekim 2021 Saat: 10:45

Meme kanseri sonrası meme onarımı mümkün!

İskenderun Palmiye Hastanesi Obezite ve Diyabet Cerrahisi Uzmanı Genel Cerrah Op. Dr. Cavit Göktaş, erken teşhis edilen meme kanserlerinde eskisi gibi meme organının tamamen alınmadığına dikkat çekti. Kansere bağlı ölümlerde, dünyada akciğer kanserinden sonra meme kanserinin geldiğini belirten Göktaş, erken tanısı konulan meme kanseri tedavisinde artık meme onarımının mümkün olduğunu belirtti.

“Meme cerrahisinde erken tanı önemli”

Meme koruyucu cerrahide temel amacın, memenin şeklini korumak olduğunu belirten Op. Dr. Cavit Göktaş; “Meme, kadınların önemli bir aksesuar organıdır. Hiçbir kadın, onu kaybetmeyi istemez. Ancak geç fark edilen ve teşhisi geç konulan meme kanserlerinde kadınlar önemli bir aksesuarını kaybetmektedir. Erken tanısı onulan meme kanserlerinde, artık eskisi gibi meme organı tamamen alınmamaktadır. Meme koruyucu cerrahi, erken tanılarla tercih edilen bir ameliyat yöntemidir. Erken teşhis, yaşam süresi açısından daima en etkili adımdır. Erken teşhis, memenin korunması anlamına gelmektedir Unutulmamalıdır ki, erken teşhis hayat kurtarır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"