Kadına şiddete gerçekten sıfır tolerans olsun!

Yayınlanma Zamanı : 09 Ekim 2021 Saat: 21:42

Kadına şiddete gerçekten sıfır tolerans olsun!

Hatay Valiliği, il merkezinde satırlı saldırgandan kaçan bir kadının yardım çığlıklarına rağmen kimsenin müdahale etmediği olayla ilgili açıklama yaptı. Sosyal medyada yayınlanan ve tepkilere neden olayda,  tavla oynayanların müdahale etmemesi üzerine saldırganın satırla defalarca vurduğu kadının çok şükür hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Sosyal medyada görüntüleri paylaşılan kadına şiddet olayı ile ilgili, Valiliğimizce yapılan araştırmalar neticesinde olayın 08.10.2021 saat 16:00 sularından Antakya ilçemizde gerçekleştiği, şüphelinin emniyet birimlerimizin çalışmaları sonucunda yakalandığı, şiddete maruz kalan vatandaşımızın hayati tehlikesi olmadığı anlaşılmıştır. Kadına yapılan her türlü şiddetin karşısında olmakla beraber, kadına verilen değerin, her türlü fayda ve beklentinin ötesinde, insan haklarının bir gereği olarak bilir, kadına yönelik şiddet tedbirlerini  “sıfır tolerans” ilkesiyle hayata etkin şekilde geçirmek için tüm birimlerimizce çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"