Sakın iş vaatlerine kanmayın!

Yayınlanma Zamanı : 06 Ekim 2021 Saat: 17:39

Sakın iş vaatlerine kanmayın!

İskenderun Belediyesi, ‘belediyede iş’ vaadiyle dolandırıcılık yapan şahıslara karşı vatandaşları uyardı. İşçi alımı şartlarının kanunla belirlendiğinin altını çizen açıklamada, bu tür durumlarla karşılaşan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için güvenlik güçlerine  veya adli makamlara başvurmaları gerektiği belirtildi.

İskenderun Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Son dönemlerde işe alım vaadiyle dolandırıcılık yapıldığına ilişkin bazı duyumlar alınmıştır. Belediyemiz ve bağlı iştirak Şirketinin ismi kullanılarak işe alacaklarını beyan eden kişilerin bazı vatandaşları dolandırmaya teşebbüs ettikleri tarafımıza aktarılmıştır.

Kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alımlarında herhangi bir aracı olmadığı gibi işçi alımları yasalar çerçevesinde yapılmaktadır. Bu süreçte Belediyemizde herhangi bir alıma ihtiyaç duyulmamakta ve ihtiyaç duyulması halinde ise kanunla belirlenen süreçler işletilecektir.

Değerli vatandaşlarımızın bu konularda resmi ilan ve Yasa ve yönetmeliklerde belirtilen ilgili kurumların dışında bu tür kişilere itibar etmemeleri gerekmektedir.

Bu tür durumlarla karşılaşan vatandaşlarımızın; Güvenlik güçlerine ve/veya Adli Makamlara bilgi vermeleri olası mağduriyetlerin önlenmesi açısından yüksek önem taşımaktadır. Önemine istinaden, Değerli hemşerilerimizin dikkatine sunarız” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"