Vali Doğan, geleceğin bilinçli şoförleriyle

Yayınlanma Zamanı : 28 Eylül 2021 Saat: 10:44

Vali Doğan, geleceğin bilinçli şoförleriyle

Hatay Valisi Rahmi Doğan, çocukların trafik bilinci ve farkındalığıyla yetişmesine katkı sunması amacıyla hayata geçirilen Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın törenle hizmete açtı.

Hatay Valiliği ve Hatay İl Emniyet Müdürlüğü himayesinde İskenderun Demir Çelik Anonim Şirketi tarafından Antakya Belediyesi Başkanlığı bünyesinde Akasya Mahallesi’nde tahsis edilen arazi üzerinde yapımı tamamlanan parkın açılış törene Vali Doğan’ın yanı sıra Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, İSDEMİR Genel Müdürü Mesut Keyfli, Dönmezoğlu İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi adına Osman Dönmez, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Daire Başkanı Nuri Baycan ve davetliler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdür Yardımcısı Komiser Uğur Zengin, Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda okul öncesi ve okul çağındaki çocuklara temel trafik eğitimlerinin verileceğini belirterek, “Trafik kurallarına duyarlı nesiller yetiştirmek amacıyla inşa edilen Çocuk Trafik Eğitim Parkımız 4 dönüm arazi üzerine kurulmuş olup parkımızda öğrencilerimize teorik eğitimlerin verileceği 20’şer kişilik 2 sınıf, 1 adet çok amaçlı kafeterya, idari hizmetlerde kullanılmak üzere 2 adet oda, öğrencilerimize ilk yardım eğitimi verilmesi amacıyla oluşturulan revir, akülü araçlarımızın muhafaza edileceği 1 adet kapalı depo bulunmaktadır. Öğrencilerimize sınıflarda yaklaşık 30 dakikalık teorik eğitim sonrasında uygulamalı eğitim için öğrencilerimiz gruplar halinde eğitim parkuruna alınmaktadır. Uygulamalı eğitim parkurunda ise öğrencilerimizin kullanacağı 10 adet akülü araç, sinyalizasyon sistemi, trafik tehlike ve uyarı işaretleri, yatay ve dikey trafik işaretleri, yaya kaldırımı ve geçidi, bisiklet yolu, yaya üst geçidi, döner kavşaklar, durak noktası ve gözetleme kulesi bulunmaktadır. Öğrencilerimizin parkur eğitimi yaklaşık 30 dakika olup bu şekilde çocuklarımızın trafik eğitim parkındaki uygulamalı eğitimi sona ermektedir. Çocuk Trafik Eğitim Parkımız, 2 Kasım 2020 tarihinde yapımına başlanılmış olup 8 Ocak 2021 tarihinde tamamlanmıştır. Çocuk Trafik Eğitim Parkımızın, alt yapı ve peyzaj düzenlemesini Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı, park arazisi üzerinde olan kapalı tesisin tefrişatını Dönmezoğlu İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılmıştır. İsdemir de parkın inşasına destek olmanın yanı sıra, Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilerin uygulamalı eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla yaklaşık 10 adet akülü araç bağışladı” dedi.

Tören, Vali Doğan beraberindeki heyet ile birlikte Çocuk Trafik Eğitim Parkı içerisinde bulunan sınıfların ve uygulamalı eğitim parkurunun gezmesi ve çocukların eğitimlerine eşlik etmeleriyle son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"