Akademik başarıda en çok İSTE’diği ödülü aldı!

Yayınlanma Zamanı : 28 Eylül 2021 Saat: 15:26

Akademik başarıda en çok İSTE’diği ödülü aldı!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Süreyya Rifaioğlu, ODTÜ Lisansüstü Tez Ödülü’nün sahibi oldu.

Dr. Rifaioğlu, ODTÜ bünyesinde öğretime aktif olarak devam eden beş enstitüde, sayısı 7.000’i aşkın lisansüstü öğrencinin üstün başarılarını ödüllendirmek ve akademik çalışmalarını desteklemek amacıyla verilen “Lisansüstü Tez ve Yayın Ödülleri”nin 2019-2020 kazananlarından biri oldu.

Doktora araştırmaları sırasında, yeni ilaçların keşfedilmesi ve proteinlerin fonksiyonlarının tahmini için yapay zeka yöntemleri geliştirme üzerinde çalışmalar yapan Dr. Rifaioğlu; ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Doktora Programından, Prof. Dr. Mehmet Volkan Atalay ve Prof. Dr. Rengül Çetin-Atalay danışmanlığında “Deep Learning for Prediction of Drug-Target Interaction Space and Protein Functions” başlıklı teziyle 2020 yılında mezun oldu. Dr. Rifaioğlu doktora araştırmaları sırasında,doktora çalışmalarının bir kısmını Cambridge’de bulunan EMBL-European Bioinformatics Institute’de tamamladı. Yapılan çalışmalar Bioinformatics, Briefings in Bioinformatics, Nature Communications, Chemical Science gibi alanın saygın uluslarası dergilerinde yayımlanan Dr. Rifaioğlu, 29 Eylül 2021 Çarşamba günü düzenlenecek törenle alacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"