Ak Parti’den HBB hakkında suç duyurusu

Yayınlanma Zamanı : 15 Eylül 2021 Saat: 11:34

Ak Parti’den HBB hakkında suç duyurusu

Hatay Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Grubu, 2019 ve 2020 yıllarındaki bazı usulsüzlük ve eksiklikler iddiasıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Hatay Adliyesi önünde konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Hatay Büyükşehir Belediyesi Üyesi Mehmet Saruhan’a Altınözü Belediyesi Başkanı Rıfat Sarı, Kırıkhan Belediyesi Başkanı Ayhan Yavuz, Payas Belediyesi Başkanı Bekir Altan, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediyesi Üyesi Ramazan Alparslan ve AK Parti Hatay İl Başkan Yardımcısı Fatih Yüksel de eşlik etti.

2019 yılı Sayıştay, 2020 yılı denetim raporlarında gördükleri noksanlıklar ve suiistimallerin giderilmesi amacıyla savcılığa başvurduklarını belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediyesi Üyesi Mehmet Saruhan, “2019 yılı Sayıştay raporu ve 2020 büyükşehir belediyesi denetim raporu için gereğinin yapılması meclis başkanlığına başvuruda bulunmuştuk. Bunun gereğinin yapılmasını talep etmiştik. Denetim raporunu 31 Mart itibariyle meclis başkanlığına teslim etmemize rağmen aradan geçen 5 aylık süre içerisinde büyükşehir belediye başkanı tarafından sorunlarla ilgili herhangi bir girişimde bulunmadığı için bizde yapmış olduğumuz çalışmaların gereği olarak, hazırladığımız raporda belirttiğimiz eksik hususların, noksanlıkların, suistimallerin gereğinin yapılmasıyla ilgili olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Yaptığımız bu suç duyurusunda 2019 yılı Sayıştay raporunda belirtilen eksikliklerin ve noksanlıkların gereğinin yapılması ve yine 2020 yılı denetim raporunda belirtilen usulsüzlükler, eksiklikler, noksanlıklarla ilgili olarak sorumlu kişiler hakkında soruşturma yapılması ve cezalandırılmalarıyla ilgili suç duyurusu yer alıyor” dedi.

Saruhan, ayrıca mahkemeden çıkacak her sonucu saygıyla karşılayacaklarını da sözlerine ekledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"