EXPO 2021 Hatay’da pandemi handikapı!

Yayınlanma Zamanı : 14 Eylül 2021 Saat: 11:29

EXPO 2021 Hatay’da pandemi handikapı!

Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu(HAMOK) 10 Aralık’ta dünyaya kapılarını açacak olan EXPO 2021 Hatay’ın Antakya-Defne bölgesindeki alanını ziyaret etti.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da HAMOK üyelerine eşlik ettiği ziyarette, EXPO 2021 Hatay Genel Sekreteri İhsan Çakar, iller bahçesinden bitki müzesine, arkeoparktan kültür ve sanat merkezine kadar EXPO 2021’in Antakya-Defne ve İskenderun-Arsuz bölgesi hakkında sunum yaparak katılımcılara detaylı bilgiler verdi.

‘Gurur duyacağımız bir organizasyon olacak’

EXPO 2021’in Hatay’a yakışır önemli bir proje olduğunu ifade eden Başkan Savaş, “EXPO 2021, şehrimizin turizmi için çok önemli bir proje. Burası çok fonksiyonlu ve ilimize yakışan bir merkez oldu. İskenderun-Arsuz bölgesindeki alan da uluslararası misafirlerin kendi ürün ve yemek kültürlerini sunabilecekleri ve büyük organizasyonların yapılacağı bir yer. EXPO 2021 ile Hatay’da ticaret ve turizme katkı sağlamak istiyoruz. Ayrıca kalıcı eserler bırakmak ve barışa katkı sağlamak amacıyla yapıyoruz. Bittiği zaman gurur duyacağımız bir alan olacak. 10 Aralık’ta bitireceğiz. Bu konuda hiçbir şüpheniz olmasın. Normal şartlarda 2021 tarihinde başlayacağız ama pandeminin Türkiye’deki durumu nedeniyle handikap olabilir. İlerleyen günlerde EXPO yöneticileri ile bu konuyu görüşeceğiz. Biz hazırlıklarımızı 10 Aralık 2021’e göre sürdürüyoruz” dedi.

EXPO, Hatay’a çok yakışacak!

HAMOK dönem sözcüsü Cem Hüzmeli, ciddi emek gerektiren bir projenin kısa süre içerisinde bu noktaya gelmiş olmasının güzel bir başarı olduğunu belirterek, “EXPO, Hatay’ın ulusal ve uluslararası platformda tanınırlığı açısından önemli bir organizasyon. Sürdürülebilir kalkınma açısından önemli bir değer. Hatay’ımıza çok güzel katkı sağlayacağını düşünüyorum. Her türlü konunun değerlendirilmesi ve güzel etkinliklerin olması sürdürülebilirlik açısından Hatay’a ciddi katkılar sağlayacak. Birçok belediyenin buraya katkı sunması bizim için de gerçekten önemli. Başkanımızın ulusal ve uluslararası büyükelçilerle de görüşmeleri takdire şayan. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"