Turist hedefi 10 yıl geriye çekildi!

Yayınlanma Zamanı : 10 Eylül 2021 Saat: 17:31

Turist hedefi 10 yıl geriye çekildi!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Deniz Otobüsü(HADO) seferlerinin ciddi anlamda katkı sunacağı Hatay turizmi ile ilgili acı bir gerçeğe vurgu yaptı. Suriye Savaşı’nın başlamasıyla birlikte bugün Hatay’a 10 yıl öncesinin yaklaşık dörtte biri kadar turist geldiğini belirten Başkan Savaş, HADO, EXPO, gastronomi gibi çalışmalarla ticaretin ve turizm aktığı bir şehir yaratmak adına çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında insanların gelecek adına umutlu olması için yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Savaş, “Gastronomi şehri Hatay’da turist sayısını geçmiş yıllardaki gibi arttırmak istiyoruz. Maalesef şu anda 10 yıl öncesinin yaklaşık dörtte biri civarında turist geliyor Hatay’a. Bunlar çok acı gerçekler. Turizme katkı sağlayacak olan HADO projemiz ile Kıbrıs, Lübnan gibi Akdeniz’de kıyısı olan ve karşı kıyıdan Fas, Cezayir gibi yerlerden turist çekmek istiyoruz Hatay’a. İlerleyen dönemlerde de Mersin, İzmir ve Antalya’ya kadar insanları gezdirmek istiyoruz. HADO bitmiş durumda, resmi izinleri aldık. Kıbrıs açılır açılmaz ilk seferimizi Kıbrıs’a yapacağız. Hazırlıkların yüzde 97’si biten iki EXPO alanında Hatay’ın kalbi atacak. Hatay, ticaretin de turizmin de aktığı bir yer olacak. Pandemi de müsaade ederse 10 aralıkta EXPO’ya ilk makası vuracağız. Ticaretle birlikte insanların yüzü gülüp barışa katkı sağlayacak. Çok Hatay’ın geleceği parlak. Hataylılar olarak çok şanslıyız. Müthiş coğrafyaya, denize, Amanos gibi bereketli dağlara ve topraklara sahibiz. Her dinden, her kökenden insanlar var burada. Hoşgörü ve kardeşlik içinde birlikte yaşama kültürüyle dünyaya örnek bir şehiriz. Örnek olmaya da devam etmek istiyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"