Cumhur İttifakı’nın önergesine veto!

Yayınlanma Zamanı : 08 Eylül 2021 Saat: 17:39

Cumhur İttifakı’nın önergesine veto!

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 2021 yılı eylül ayı olağan toplantısına Cumhur İttifakı grubunun parsel satışları hakkında 2016 yılında onay verdikleri maddenin iptali için Meclis’e sunduğu önerge damga vurdu.  HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın şehir dışında olması sebebiyle Başkan Vekili Fedai Yücedal’ın yönettiği toplantıda 65 madde görüşüldü.

Başkanvekili Fedai Yücedal, toplantıda Cumhur İttifakı grubunun parsel satışları hakkında 2016 yılında onay verdikleri maddenin iptali için meclise sundukları önergeyi Meclis gündemine almadı.

Konu hakkında konuşan Yücedal, “Yapılması planlanan satış ya da trampada HBB’nin zarar etmesi söz konusu değil. Konu ile ilgili yargı süreci devam ediyor. Mahkemeye intikal eden bir olayın gelecek toplantılarda gündeme alınmasını talep ediyorum. Bunun için de Meclis Başkanı olarak söz konusu önerge teklifini gündeme almıyorum” dedi.

Meclis gündeminde öne çıkan bir başka madde de sahil ve kıyılardaki atıkların toplanması, bertaraf edilmesi amacıyla tesis kurdurulması ve işletmek maksadıyla kiralama yapılması ile ilgili teklif oldu.

İlgili komisyonlara havale edilen gündem maddesi hakkında açıklama yapan HBB Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok, “Deniz kıyı ve sahillerimizde özellikle Suriye kaynaklı kirlenmeler yaşıyoruz. Bu durumdan en çok İskenderun ve Samandağ sahillerimiz etkileniyor. Bu durumlara acil müdahale birliğimiz olmadığı için HBB ve ilçe belediyeleri de müdahale edemiyor. Römorkörlerimizi BOTAŞ gibi kurumlardan alıyoruz. Olanaklarımız sınırlı ve bunu iyileştirmek istiyoruz” dedi.

Bülent Ok’un açıklamalarının ardından söz konusu madde görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Toplantıda geçen ay vefat eden Meclis üyesi Ekrem İlkbahar unutulmadı. İlkbahar için Meclis’teki siyasi partilerin grup başkan vekilleri başsağlığı dileklerini iletti. Bir sonraki HBB Meclis toplantısı 15 Ekim Cuma günü saat 14.30’da yapılacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"