Anne ve kızı 10 gün arayla hayata tutundu!

Yayınlanma Zamanı : 07 Eylül 2021 Saat: 10:29

Anne ve kızı 10 gün arayla hayata tutundu!

On gün arayla aort damarı yırtılan anne ve kızı, İskenderun Gelişim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi (KVC) Uzmanı Doç. Dr. Çetin Murat Songur ve Op. Dr. İsmail Körk’ün gerçekleştirdiği aort diseksiyon ameliyatıyla hayata tutundu.

72 yaşındaki Anne Şemsi Korkmaz ve 55 yaşındaki kızı Elmas Korkmaz’ın on gün arayla ameliyatını gerçekleştiren Gelişim Hastanesi KVC Ekibi, hastaları eski sağlıklarına kavuşturmanın mutluluğunu yaşadı.

Gerçekleştirdikleri ameliyat hakkında bilgiler veren KVC Uzmanı Doç. Dr. Çetin Murat Songur, “Aort damarının yırtılması nedeniyle önce kızı Elmas Korkmaz bize getirildi. Başarılı bir ameliyat sonrası hastamızı taburcu ettik. Aradan on gün geçtikten sonra, aynı nedenle anne bize getirildi ve acilen ameliyata alındı.Normal şartlarda bu hastaların yarısı olay anında vefat eder. Diğer yarısı hastaneye yetiştirilir ve ultra acil ameliyata alınmak zorundadır. Oldukça riskli ameliyattı. Anne kız için çok büyük bir şans” dedi.

“Son 4 Yılda 200’ün Üzerinde Aort Diseksiyon Vakası”

Gelişmiş teknolojilerle donatılmış KVC Merkezi’nde ameliyatları başarıyla gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirten KVC Uzmanı Doç. Dr. Songur, “Aort diseksiyonları, dünyanın her yerinde oldukça riskli ameliyatlardır. Gelişim Hastanesi’nde son dört yılda 200’ün üzerinde sadece aort anevrizma diseksiyon ameliyatı gerçekleştirdik. Kalbe iyi gelen ekibimizle birlikte, başarılı ameliyatlara imza atmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

“Anne – Kız hayata tekrar döndük”

Ameliyat sonrası kontrol muayenesinde sağlığına kavuştuğu için mutluluğunu dile getiren Elmas Korkmaz, “Aniden göğüs ve sırt ağrılarım olmuştu. Ambulansla Gelişim Hastanesi’ne getirilmiş ve acilen ameliyata alınmışım. Ameliyatın ardından toparlandım ve aynı sıkıntılar annemde baş göstermişti. O da benden on gün sonra ameliyata alındı. Allaha çok şükür ikimiz de sağlığımıza kavuştuk. Gerek ameliyat öncesi, gerek ameliyat sonrası ilgi ve alakalarını esirgemeyen Gelişim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ekibine, sağlık personeline teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"