Proje sahibi sürecin iptalini istedi!

Yayınlanma Zamanı : 27 Ağustos 2021 Saat: 14:41

Proje sahibi sürecin iptalini istedi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Arsuz’a bağlı Nardüzü Mahallesi’nde yapılmak istenen ve halkın büyük tepkisiyle karşılaşan Atık Geri Kazanımı, Kimyasal Madde Üretimi ve Kimyasal Madde Depolama” projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi(ÇED) sürecini iptal etti.

Mahallesi sakinlerinin tepkilerini dile getirmek için başlattığı ‘Nardüzü’nde Kimyasal Atık Tesisi İstemiyoruz’ kampanyasının çığ gibi büyüyen etkisinin sonucunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nden duyurulan yazıyla projenin ÇED süreci resmen sonlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürü Mehrali Ecer imzasıyla yayınlanan duyuruda, “Arsuz Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü’nün bahse konu projeye olumsuz görüş bildirmesi ve yöre halkı tarafından da projenin istenilmediğinin belirtilmesi nedenleriyle, faaliyet sahibi tarafından projenin ÇED sürecinin iptalinin istenilmesi nedeniyle, söz konusu projeye ilişkin ÇED süreci sonlandırılmıştır” ifadeleri dikkat çekti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"