EXPO Hatay’a 5 ülke iz bıraktı!

Yayınlanma Zamanı : 27 Ağustos 2021 Saat: 12:46

EXPO Hatay’a 5 ülke iz bıraktı!

ERASMUS projesi için Hatay’da bulunan 5 farklı ülkenin öğrencileri, 10 Aralık’ta kapılarını tüm dünyaya açmak için gün sayan EXPO 2021 Hatay’ın Antakya ve İskenderun’daki iki fuar alanını ziyaret etti.

Medeniyetler Sofrası isimli ERASMUS projesi için Türkiye’nin yanısıra Portekiz, Macaristan, Hırvatistan, Romanya ve Kuzey Makedonya’dan Hatay’a gelen 38 öğrenci, iki alanı da gezdikten sonra EXPO üretim seralarında zeytin fidelerini toprakla buluşturmanın deneyimini yaşadı.

Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Melodi Çiftçi, öğrencilerinin büyük çoğunluğunu gastronomi alanında eğitim aldığını ifade ederek “Öğrencilerimiz proje kapsamında hem kendi mutfaklarını buraya getirdi hem de Hatay mutfağını yerinde tanıma imkânı buldu. EXPO alanlarını ziyaretimiz öğrencilerimizi çok etkiledi. Bu kadar kısa süre içerisinde böyle büyük alanların kurulmuş olması, gastronomi ve endemik bitkiler alanında parkurların yapılması onları çok etkiledi” dedi.

Hırvatistan’dan gelen bir öğrenci, Hatay’da çok farklı deneyimler yaşadığını söyleyerek EXPO 2021 Hatay alanlarını görmekten mutlu olduğunu dile getirdi ve ülkesine döndüğünde Hatay’da yaşadığı güzel anları paylaşacağını belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"