Yass-ı Matem Orucu’nuz kabul olsun Can’lar

Yayınlanma Zamanı : 22 Ağustos 2021 Saat: 21:11

Yass-ı Matem Orucu’nuz kabul olsun Can’lar

Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Cem Evi’nde Muharrem Ayı dolayısıyla Yassı Matem Aşure Lokması etkinliği düzenlendi. 12 imamlar ve Kerbela şehitleri için tutulan yass-ı matem orucunun ardından Muharrem Ayı dolasıyla Cemevi’nde aşure dağıtılan etkinlikte pandemi nedeniyle bu yıl oruç açma lokması verilmedi.

Etkinliğe İskenderun Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Dr. Halil İbrahim Ayaz ve Cemevi Yönetimi, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, siyaset, oda ve STK temsilcileri katıldı.

İskenderun Cemevi yönetimi ve cemaati ile hoş sohbet ortamında bir araya gelen Kaymakam İskender Yönden, bu mukaddes ayın bereketi ve samimiyetini pekiştirirken, tutulan Tutulan Yas-ı matem oruçlarının kabul olmasını temenni etti ve ‘Biz birlikte Türkiye’yiz!’ dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da tutulan Yas-ı matem oruçlarının ve dualarının kabul olmasını dilerken, aşure lokmasının birlik ve beraberliğe katkı sunması, kardeşliğin ve barışın pekişmesine vesile olması temenni etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"