HADO ile ilgili çok ‘Özel’ açıklama!

Yayınlanma Zamanı : 17 Ağustos 2021 Saat: 21:02

HADO ile ilgili çok ‘Özel’ açıklama!

Ak Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Hatay Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsü İşletmesi(HADO) için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan talep edilen izinleri bugün tarihi itibariyle olumlu sonuçlandırdıklarını söyledi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın sosyal medya üzerinden paylaştığı videoda ilgili bakanlığa izin başvurusu yaptığını öğrenmesi üzerine harekete geçen Milletvekili Özel, yolcu güvenliği açısından gerekli eksiklerin tamamlatılması taahhüdüyle gerekli izinleri alıklarını ifade etti.

Hatay için atılacak her adımın, yapılacak her güzel işin yanında ve takipçisi olduklarını ifade eden Milletvelkili Özel, ayrıca İskenderun Arıtma Tesisinin devreye alınması ve Belediye Meclisi kararıyla iki kez iptal edilen Antakya Fuar Alanı’nın satışından derhal vazgeçilmesi dahil Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yapmalarını istedikleri hizmetleri 6 madde de sıraladı.

Milletvekili Abdulkadir Özel’in HADO için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan gerekli izinleri aldıklarını belirttiği açıklaması şöyle; “Hatay Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsü İşletmesi (HADO) için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız’dan talep edilen izinleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından sosyal medyada paylaşılan bir video ile öğrenmiştim.

Bu paylaşımdan sonra 26.07.2021 tarihinde Hatay Büyükşehir Belediyesine resmî yazıyla müracaat edip, ilgili bakanlıklarda bekleyen evraklarını talep ettim.

Aynı gün tarafımıza verilen cevap ile Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 08.07.2021 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Altyapı Genel Müdürlüğü ile Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğüne izin için müracaat ettiğini öğrendim.

İlgili Bakanlık ve genel müdürlükler nezdinde yaptığımız girişimler sonrasında HADO’nun seyrü sefer için gerekli eksiklikleri tamamlanmadığını öğrendik. Girişimlerimiz sonucunda Hatay Büyükşehir Belediyesine bu eksikliklerin yolcu güvenliği açısından tamamlatılması taahhüdüyle gerekli izinlerin verilmesini temin ettik.

Böylelikle Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 26 Temmuz 2021’de haberdar olduğumuz Bakanlık izin başvurularını, hemşerilerimiz adına takip ederek 17 Ağustos 2021 tarihi itibariyle olumlu sonuçlandırmış olduk.

Daha önce Arsuz Madenli Yat Limanı’ndaki yeri nasıl tahsis ettiysek bugün de gereken izinleri almış olduk.

Hatay’ımız için atılacak her hayırlı adımın, yapılacak her güzel işin yanında ve takipçisi olduğumuzu ifade ediyor, siz değerli hemşerilerime saygılarımı sevgilerimi sunuyorum. Hayırlı olsun.

………..

Bu vesileyle bizler de Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden daha önce sözlerini verdiği, kamuoyuna vadettiği ve birlikte gerçekleştirdiğimiz toplantılarda yapacağını taahhüt ettiği;

1- Orman tahsis izinlerini aldığım ve hemşerilerimiz tarafından acilen talep edilen Serinyol-Madenli yolunun yapılması.

2-Yakın zamanda tamamlanacak olan Arsuz Devlet Hastanesinin yolunun yapılması.

3-İçmesuyu probleminin başlıca sebeplerinden biri olan (DSİ tarafından tüm eksikleri tamamlanmış ve 185 milyon TL’ye mal olmuş) İskenderun Arıtma Tesisinin devreye alınması.

4-İskenderun TOKİ Konutları’nda Yüklenici firmanın açtığı kuyulardan verilen suyun HATSU tarafından devralınarak, konut sakinlerinin aboneliklerinin derhal yapılması ve inşaatına başlanacak konutlar için de Düğünyurdu mevkine planlanan içmesuyu terfi istasyonunun bir an önce başlaması.

5-Daha önce satışı Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla iki kez iptal edilen Antakya Fuar Alanı’nın satışından derhal vazgeçilerek, anılan taşınmazın, (Belediye Başkanının kamuoyuna duyurduğu sözünü tutarak) Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Vakıf Han takas işleminde kullanılması.

6-Geçtiğimiz iki ay boyunca dolaştığımız mahalle ve yaylalarımızda en çok şikayet edilen hususlar olan ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin görevi olan yol, içme suyu ve altyapı eksikliklerinin tamamlanması.

Hususlarında gerekli adımların bir an önce atılmasını hemşerilerimiz adına beklediğimizi de beyan etmiş olalım.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"