Esnaf aşı seferberliğine ‘Akın’ etti!

Yayınlanma Zamanı : 12 Ağustos 2021 Saat: 13:17

Esnaf aşı seferberliğine ‘Akın’ etti!

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in koordinesinde başlatılan aşı seferberliğine destek veren Hatay Esnaf Odaları Birliği (HESOB) Başkan Vekilli, İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, koronavirüse karşı esnaf kadar vatandaşların da tedbirlere uymasını istedi.  Artan vakalar dolayısıyla esnafın eli yüreğinde çalıştığını anlatan Akın, okullar açıldığında bu hastalıktan en çok kantinci, servisçi ve kırtasiyecilerin etkileneceğine dikkat çekerek, aşı olmanın önemine değindi.

“Elimizdeki en büyük koz aşıdır”

Koronavirüs salgınından en çok etkilenecek kesimin esnaflar olduğunu belirten Akın, “Bakkalından berberine, lokantacısından sanayi kesimi ve şoför esnafına kadar bütün esnaf eli yüreğinde çalışıyor. Tüm esnaf kesimi koronavirüs önlemlerine karşı alınan tedbirleri uygularken, ne yazık ki bazı vatandaşlarımızın tedbirlere duyarsız kaldığını görüyoruz ve çok üzülüyoruz. Bizler esnaf oda başkanları ve esnaflar olarak üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Eksiklerimiz yok mu tabiî ki var ama üst kuruluşlarımızdan gelen tüm talimatları harfiyen uyguluyoruz. Geçen hafta Türkiye Esnaf Sanatkârlar Odası Konfederasyonu Türkiye genelinde 3408 esnaf odasına corona virüs önlemleri adı altında bir genelge yolladı. Bu genelge yaklaşık 2,5 milyon esnafı kapsıyor. Genelgede esnaf oda başkanları yanlarında çalışan personellerinin aşılı olup olmadığı yönündeki kontrolleri yapması ve aşılı olmayan çalışanlarla görüşülerek aşı yaptırılmasının sağlanması üzerine dayalı bir genelgeydi. Bizlere gönderilen bu genelge bir emri vaki değildir tamamen bir öneri şeklinde bizlere sunulmuştur. Kontrollerin sağlanması noktasında gördük ki birçok çalışanımız bu genelgeye uymuştur. Aşı olmayan personellerimiz de oda başkanlarımızın telkinleriyle aşı olmaya yönlendirilmiş ve aşı seferberliğine katılarak aşılarını yapmışlardır. Biz esnaflar olarak bu kadar çaba sarf ederken, halkımızdan isteğimiz şudur; aşı olsunlar. Okullar açıldığında bu hastalıktan üç meslek grubu en çok sıkıntıyı çekecek. Bunlar kantinci, servisçi ve kırtasiyeci olacak. Eli yüreğinde işlerini yapacaklar. Kesinlikle tüm halkımızın aşı konusunda duyarlı davranmasını istiyoruz. Evet, önüne geçilemeyen bir sorun içerisindeyiz. Fakat şuan elimizdeki en büyük koz aşıdır. Lütfen aşılarımızı olalım. Sosyal medyada bir takım yanlış söylentiler dolaşıyor bunlara halkımız riayet etmesin. Bilim adamlarımız, doktorlarımız aşının hayat kurtardığını söylüyorsa buna inanmamız ve aşılarımızı olmamız gerekir” dedi.      

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"